Щодня на полігоні працює близько 20 одиниць техніки

Рекультивація полігону в Хмельницькому: на якому етапі роботи наразі реалізується проект

У Хмельницькому триває процес рекультивації полігону твердих побутових відходів, який функціонує вже більше шістдесяти років.

З території, де планується створення нових карт для відходів, вже вивезено практично весь обсяг сміття, про що повідомив заступник міського голови Хмельницького Микола Ваврищук.

«Мова йде приблизно про 130 тисяч кубічних метрів, що еквівалентно 16 тисячам вантажних автомобілів сміття. Відходи були коректно ущільнені в іншій частині полігону, зелені та будівельні відходи окремо відсортовані і перенесені у спеціально визначені зони», – зазначив посадовець.

За словами Ваврищука, одна з ділянок полігону вже повністю очищена, в той час як роботи на іншій ще тривають.

«Ми створили тимчасові канали для відведення фільтрату, щоб уникнути його розтікання та шкоди довкіллю. Також побудована дренажна система навколо полігону для відведення ґрунтових вод. Зараз прокладено близько 800 метрів таких каналів на глибині понад два метри», – повідомив він.

Посадовець також зазначив, що до кінця травня почнуться роботи на основній купі відходів, яка накопичила близько 5 мільйонів тонн сміття за десятиліття.

Серед основних цілей рекультивації полігону є герметичне «захоронення» основної купи сміття шляхом його покриття спеціальною мембраною. Для цього планується вирівнювання гори до укосів, укладання шару ґрунту та висаджування багаторічних рослин.

Сміття продовжить вивозити на нові карти, які практично готові до експлуатації.

Додатково зазначимо, що проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Європейського банку реконструкції та розвитку, його вартість складає 12,5 мільйона євро.

Поділитися:

Стрічка новин

Історія та відпочинок