На Хмельниччині орендар втратив 50 гектарів землі
Після оскарження рішення суду прокуратурою до громади повернуто 50 гектарів землі.
Кам’янець-Подільська окружна прокуратура ініціювала повернення у комунальну власність Китайгородської сільської ради земельної ділянки площею 50 га.
З’ясовано, що у 2012 році Кам’янець-Подільська районна державна адміністрація передала в оренду на 49 років цю ділянку одному з громадян України для ведення фермерського господарства. Передача землі відбулася за пільговою процедурою, без проведення земельних торгів.
Проте, орендар порушив вимоги земельного законодавства, оскільки не створив фермерське господарство, а в 2014 році передав землю в суборенду інший фізичній особі.
Для захисту інтересів держави прокуратура подала до суду позов про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки. Про це повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.
Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Не погодившись із рішенням, прокурори оскаржили його в апеляційному порядку.
Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури і задовольнив позов у повному обсязі.
На даний момент судове рішення виконано. Відповідач підписав акт приймання-передачі земельної ділянки, оціночна вартість якої складає понад 1,9 млн грн, до комунальної власності, а до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно були внесені відомості про припинення права оренди.
Цікаві новини для Вас:
- У Кам’янець-Подільський повертається загиблий воїн
- Безкоштовні автобуси до кладовища: як курсуватиме транспорт у Кам’янці-Подільському
- У Кам’янці-Подільському чоловік підозрюється у смертельному побитті пенсіонерки
- Погода у Кам’янці-Подільському на 23 та 24 серпня
- У Кам’янці-Подільському не завжди лунатиме тривога при загрозі БпЛА: як змінюється сповіщення