На Камʼянеччині орендар втратив 50 гектарів землі

На Хмельниччині орендар втратив 50 гектарів землі

Після оскарження рішення суду прокуратурою до громади повернуто 50 гектарів землі.

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура ініціювала повернення у комунальну власність Китайгородської сільської ради земельної ділянки площею 50 га.

З’ясовано, що у 2012 році Кам’янець-Подільська районна державна адміністрація передала в оренду на 49 років цю ділянку одному з громадян України для ведення фермерського господарства. Передача землі відбулася за пільговою процедурою, без проведення земельних торгів.

Проте, орендар порушив вимоги земельного законодавства, оскільки не створив фермерське господарство, а в 2014 році передав землю в суборенду інший фізичній особі.

Для захисту інтересів держави прокуратура подала до суду позов про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки. Про це повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Не погодившись із рішенням, прокурори оскаржили його в апеляційному порядку.

Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури і задовольнив позов у повному обсязі.

На даний момент судове рішення виконано. Відповідач підписав акт приймання-передачі земельної ділянки, оціночна вартість якої складає понад 1,9 млн грн, до комунальної власності, а до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно були внесені відомості про припинення права оренди.

Поділитися:

Стрічка новин

Історія та відпочинок