У Кам’янці відкрили меморіальну дошку на честь Олександра Шумляковського
У Кам’янці-Подільському на фасаді ліцею №3 була увічнена пам’ять Захисника України Олександра Віталійовича Шумляковського. Ця меморіальна дошка встановлена на вшанування воїна, який віддав своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України.
Олександр Шумляковський з’явився на світ 20 січня 1972 року. Він закінчив історичний факультет Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Військова служба почалася для нього у 1994 році, коли він пройшов строкову службу. Згодом він уклав контракт, і військова справа перетворилася для нього на справжнє покликання.
У повсякденному житті Олександр працював учителем історії, правознавства та Захисту України в Кам’янець-Подільському ліцеї №3. Маючи значний військовий досвід, у 2014 році він став на захист України на сході. Під час повномасштабного вторгнення продовжив свою службу у Збройних силах України. Він був поранений під час боїв у Бахмуті, але після лікування повернувся до своїх побратимів.
Штаб-сержант Олександр Шумляковський займав посаду головного сержанта — командира відділення інженерно-саперного взводу штурмового батальйону військової частини А7788. Він загинув у процесі виконання бойового завдання на території Запоріжжя.
За виявлену мужність і відданість у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Олександр отримав медаль «За військову службу Україні» згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського №145/2022.
Він знайшов вічний спокій на Меморіальній алеї Слави міського кладовища у Кам’янці-Подільському.
Перше рішення 31 сесії Кам’янець-Подільської міської ради, ухвалене 20 липня 2023 року, присвоїло Олександру Шумляковському посмертне звання “Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського”.
Під час відкриття меморіальної дошки право здійснити цей захід отримав син Героя — Віталій. Учасники заходу вшанували його пам’ять хвилиною мовчання, поклали квіти до дошки та згадали Олександра з теплими словами.
На заході виступили ветеран російсько-української війни Олег Стебницький, вчителька ліцею №3 Галина Нестерева та перший заступник міського голови Олександра Шевчук.
Цікаві новини для Вас:
- Кам’янчанин вимагав у колишньої дівчини повернути витрачені на неї гроші
- У Кам’янці 19-річна дівчина стала жертвою шахраїв і втратила 21 тисячу гривень
- У Кам’янець-Подільську затопило під’їзд будинку
- Графік погодинних відключень у Кам’янці-Подільському сьогодні, 24 грудня
- На Кам’янеччині водій-утікач двічі спричинив аварії та залишив місце пригоди