Зеленський нагородив трьох жителів Хмельницької області до роковин аварії на ЧАЕС

Зеленський нагородив трьох хмельничан до роковин аварії на ЧАЕС

26 квітня, на відзначення 40-х роковин Чорнобильської катастрофи, Володимир Зеленський вручив державні нагороди трьом мешканцям Хмельниччини.

Відповідно до указу, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня став нагороджений Володимир Гусєв, голова Кам’янець-Подільської міської організації ВГО «Союз Чорнобиль України».

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня був відзначений Володимир Семенюк – голова Новоушицької громадської організації ВГО «Союз Чорнобиль України».

Крім того, орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено Олександра Колесніка – начальника відділення рятувальних робіт, майора служби цивільного захисту, який брав участь у ліквідації наслідків атаки російського ударного безпілотника типу «Shahed» на захисне укриття Чорнобильської АЕС у 2025 році. Як зазначили представники Головного управління ДСНС у Хмельницькій області,

«Внаслідок цього удару була пошкоджена зовнішня обшивка захисного конфайнменту, який забезпечує надійну ізоляцію радіоактивних матеріалів і захист довкілля. Рятувальники працювали в складних умовах: висота понад 100 метрів, сильний вітер та обмежена видимість. Вони виконали демонтаж аварійних конструкцій і провели герметизацію пошкодженої ділянки. Загалом було відпрацьовано понад 60 годин, з яких більше половини – на висоті», – зазначили в ДСНС області.

Олександр Колеснік також неодноразово брав участь у ліквідації наслідків ворожих обстрілів на території області.

Поділитися:

Стрічка новин

Історія та відпочинок