У фермерському господарстві працюють над створенням власного робота-помічника

Фермер з Кам’янеччини планує автоматизувати збір урожаю замість людей

На Хмельниччині фермер Микола Мельник, який також займається IT, планує впровадження роботизованих технологій у свої теплиці. Про це він повідомив на конференції «Режисери трансформацій. Understaffed», згідно з даними AgroPortal.

Микола Мельник вважає, що автоматизація процесу збору врожаю має потенціал значно вплинути на агробізнес. Зокрема, у сфері вирощування ягід, де оплата праці займає величезну частину собівартості.

«Заміна людей, які займаються збором ягід, зокрема полуниці, могла би стати позитивною зміною. Зарплатня працівників становить 80% вартості ягід. Якщо нам вдасться замінити її, робот швидко окупиться. А якщо реалізувати роботизований процес збору овочів, таких як огірки чи помідори, можна отримати вищу ціну за продукцію», – зазначив фермер.

На даний момент на його господарстві врожай збирається вручну. Втім, він вже впровадив систему контролю, яка слідкує за збором: визначає, скільки продукції зібрав працівник, де і яка її якість. Це дозволяє уникати ситуацій з некондиційною продукцією на ринку.

Паралельно, одночасно з цими процесами, у господарстві працюють над розробкою власного робота-помічника. Цю ідею було запозичено після поїздки до Німеччини.

«Ми стали свідками роботи робота, який переміщався разом із працівником у полі: людина займалася збором, а робот самостійно доставляв урожай до складу. Вартість такого пристрою становить близько 40 тисяч євро, але ми змогли зробити своєрідний аналог за 3-4 тисячі євро і наразі завершуємо розробку», – розповів Мельник.

Він підкреслив, що в подальшій перспективі його мета — максимально автоматизувати виробництво, зменшуючи залежність від людської праці, залишивши за людиною лише роль контролю за процесами.

Поділитися:

Стрічка новин

Історія та відпочинок